FERIE ZIMOWE 2017 w DK Zacisze

Ferie z pasją: Combat. Realna samoobrona dla młodzieży

13-17 lutego 2017, godz. 15.00-17.00

Karnet: 100 zł. Pojedyncze wejście: 25 zł. 

Wiek uczestników: 12+.
Combat to połączenie samoobrony i walki wręcz. Wymaga znajomości anatomii i prawa. Punktem wyjścia jest opracowanie schematu działania w sytuacjach niebezpiecznych, konfliktowych.  Wypracowanie poprawnych odruchów, schematów zachowania w sytuacji zagrożenia, przygotowania psychologicznego do sytuacji konfliktowej, obrony przed uderzeniami z zastosowaniem chwytów, rzutów, dźwigni, uderzeń i kopnięć, umiejętności unikania konfliktów, zachowanie w obliczu zagrożenia np. nożem, pałką, bronią.

Warsztaty poprowadzi Andrzej Nowaczuk, instruktor i sędzia sztuk i sportów walki, samoobrony i combat, międzynarodowy trener all style karate, instruktor E.B.O.B.GROM, shihan V dan Jiu Jitsu, All Style Karate. 

DOM KULTURY „ZACISZE” W DZIELNICY TARGÓWEK M.ST.WARSZAWY
ul. Blokowa 1, 03-641 Warszawa
tel. 22 679 84 69, fax 22 743 87 10

Warsztaty breaking / BREAK DANCE

13-17 lutego, godz. 15.00-16.00

Koszt: 80 zł. Pojedyncze wejście: 20 zł.

Breaking to taniec wymagający dużej sprawności fizycznej oraz systematycznego, intensywnego treningu. To, że funkcjonuje poza normami pozwala na dowolność ruchową i improwizację. Nie jest zamknięty w układach ani rytmach jak inne tańce. Daje możliwość wyzwolenia osobistej ekspresji. Dlatego stał się jedną z form rywalizacji.

Warsztaty to propozycja dla początkujących, którzy zaczynają swoją przygodę z tą formą tańca oraz średniozaawansowanych, którzy opanowali już podstawowe techniki Break Dance. Zajęcia mają na celu naukę podstawowych elementów tańca Break Dance oraz doskonalenie techniki, ćwiczenia siłowo-sprawnościowe w tym też kroki wykonywane „w parterze”, czyli rękami i nogami  na ziemi oraz charakterystyczne dla tego tańca figury obrotowe i akrobatyczne.

Plan Warsztatów:

Trening elementów tańca

  • TOP-ROCKING - charakterystyczny dla Breakingu sposób wykonywania kroków i poruszania się w pozycji stojącej.
  • DROPY(GO-DOWNS) - esencjonalne zejście w parter z pozycji stojącej ( TOP ROCKING )
  • SPINY - podstawowe elementy obrotowe wykonywane w każdej płaszczyźnie
  • FOOTWORK - klasyczne, fundamentalne kroki w parterze
  • FREEZY - tzw. zamrożenie ruchu w dowolnej pozycji i płaszczyźnie
  • POWER MOVES - zaawansowane figury obrotowe inspirowane często figurami akrobatycznymi. 

Nauczycie się tworzyć z tych elementów rozbudowane sekwencje, wykonywać ruchy oraz kroki na różnych poziomach i łączyć je w jedną oryginalną płynną formę. Rozwiniecie kreatywność, swój indywidualny charakter i sprawność. Warsztaty to bez wątpienia duża porcja inspiracji i wiedzy poparta wieloletnim doświadczeniem i osiągnięciami. Dodatkowo będziecie mogli skorzystać z wskazówek dotyczących treningu siłowo-wytrzymałościowo-kondycyjnego.

Warsztaty prowadzi Łukasz Depa.

BREAK KIDS

13-17 lutego, godz. 16.00-17.00

Koszt: 80 zł. Pojedyncze wejście: 20 zł.

Warsztaty BREAK KIDS to rodzaj specyficznego i unikatowego tańca adresowany do dziewczynek i chłopców w wieku 4-7 lat. Łączą rytmikę, naukę słuchania muzyki i ogólne ćwiczenia ruchowe. 

Dzieci poznają elementy tańca Break Dance, Hip-Hopu, Jazzu, Jogi oraz innych technik tanecznych.  Rozwijana jest motywacja oraz pewność siebie, a wszystko to w formie dobrej zabawy.

Break Kids w czasie Zimy w Mieście to ciekawa propozycja na aktywne spędzenie czasu przy ekspresyjnych dźwiękach i dynamicznych układach.

Warsztaty prowadzi Łukasz Depa. 

Intensywny kurs tańca towarzyskiego dla młodzieży

20-23 lutego 2017, godz. 17.00-18.15

Karnet: 75 zł. Pojedyncze wejście: 20 zł.

Tańce standardowe: walc angielski, tango, walc wiedeński, quickstep.

Tańce latynoamerykańskie: samba, cha-cha, rumba, jive oraz tańce dyskotekowe, rock’n’roll, boogie woogie, salsa.

Warsztaty poprowadzi Robert Kulesza, obecnie trener, choreograf, sędzia i szkoleniowiec. Uczy dzieci, młodzież i dorosłych w kraju i za granicą. Wychował wielokrotnych Mistrzów Polski Boogie Woogie w kategorii dzieci, juniorów i seniorów oraz zdobywców Pucharu Świata w kategorii juniorów. Jest założycielem i trenerem klubu tanecznego Boogie Rock.

Laureat wojewódzkich przeglądów tanecznych. Prowadzi zajęcia taneczne z tańca nowoczesnego z elementami tańca dyskotekowego, funky i jazzowego oraz kursy tańca towarzyskiego dla młodzieży i dorosłych.

Intensywny kurs tańca towarzyskiego dla dorosłych

Termin: 20-23 lutego 2017, godz. 18.30-20.00

Karnet: 110 zł. Pojedyncze wejście: 30 zł.

Tańce standardowe: walc angielski, tango, walc wiedeński, quickstep.

Tańce latynoamerykańskie: samba, cha-cha, rumba, jive oraz tańce dyskotekowe, rock’n’roll, boogie woogie, salsa.

Prowadzi: Robert Kulesza.

Dojazd: 190, 805, 718, 738 przystanek Tużycka, 512 przystanek Kościeliska, 527 przystanek Młodzieńcza.

DOM KULTURY „ZACISZE” W DZIELNICY TARGÓWEK M.ST.WARSZAWY

ul. Blokowa 1, 03-641 Warszawa
tel. 22 679 84 69, fax 22 743 87 10

Ferie z pasją: Karate, sztuki i sporty walki

13-17 lutego 2017, godz. 10.00-12.00

Karnet: 100 zł. Pojedyncze wejście: 25 zł. 

Wiek uczestników: 6-12 lat.
Zajęcia zarówno dla dziewcząt, jak i dla chłopców, które wszechstronnie rozwijają ciało i umysł.

W programie odpowiednia do wieku i motoryki dawka ćwiczeń ogólnorozwojowych, jako uzupełnienie zajęć szkolnych, sztuk walki i samoobrony.

Warsztaty uczą poprawnych zachowań społecznych i zasad gry fair play, ale również umiejętności obrony i zachowania się w różnych, niebezpiecznych i nieprzewidzianych sytuacjach losowych.

To również karate, kobudo, ju jitsu, ken jitsu połączone z nauką podstaw języka japońskiego i historią japońskich sztuk walki.

Warsztaty poprowadzi Andrzej Nowaczuk, instruktor i sędzia sztuk i sportów walki, samoobrony i combat, międzynarodowy trener all style karate, instruktor E.B.O.B.GROM, shihan V dan Jiu Jitsu, All Style Karate. 

Dojazd: 190, 340, 805, 718, 738 przystanek Tużycka, 512 przystanek Kościeliska, 527 przystanek Młodzieńcza.DOM KULTURY „ZACISZE” W DZIELNICY TARGÓWEK M.ST.WARSZAWY

ul. Blokowa 1, 03-641 Warszawa
tel. 22 679 84 69, fax 22 743 87 10

LEGO KLOCKI: STAR WARS W PIĘCIU ODSŁONACH

13-17 lutego 2017, godz. 9.00-13.00

Karnet: 200 zł. Pojedyncze wejście: 45 zł. 

Uczestnicy: dzieci w wieku 5-11 lat. Liczba miejsc ograniczona.

Nieziemska przygoda z klockami Lego w atmosferze GWIEZDNYCH WOJEN. Inspirowanych najnowszą częścią, czyli „Nową Nadzieją”. Przez pięć dni będziemy podążać śladami bohaterów Star Wars, wybudujemy ich niesamowite statki kosmiczne, maszyny bojowe, maszyny kroczące, planety i gwiazdy. Spróbujemy odtworzyć ważne bitwy takie jak: Bitwa na Hoth, Bitwa o Yavin czy też Bitwa o Jakku. Oczywiście nie byłoby tego wszystkiego bez zbudowania z klocków głównych bohaterów Sagi czyli R-2 D-2, Chewbacca, Yoda, Lodr Vader, C-3PO. Jednym słowem czaka nas kosmiczna przygoda. Zapraszamy!

Program dnia:

Gry i zabawy rekreacynjo-sportowe

Podczas naszych zajęć będziemy bawić się z dziećmi niekonwencjonalnymi przyborami tj. makarony pływackie, balony, mini piłki do rugby, plastikowe butelki, gazety i wiele, wiele innych. W ten sposób pokażemy iż zabawa poprzez ruch może być prosta i przynosić dużo  radości i przyjemności.

LEGO KLOCKI – TWÓRCZE BUDOWANIE

Czy poznaliście już bohaterów najnowszej części Star Wars? Wybudujemy ich niesamowite statki kosmiczne, maszyny bojowe, maszyny kroczące, planety, gwiazdy. Spróbujemy odtworzyć ważne bitwy takie jak: Bitwa na Hoth, Bitwa o Yavin czy też Bitwa o Jakku. Oczywiście nie byłoby tego wszystkiego bez zbudowania z klocków głównych bohaterów Sagi czyli R-2 D-2, Chewbacca, Yoda, Lodr Vader, C-3PO. A na koniec pokusimy się oczywiście Przebudzić Swoją Moc.

Chwile relaksu - czas na posiłek

LEGO ROBOTY WeDo

Świat nauki i techniki, ale też zabawy. Nasi uczestnicy poznają podstawy programowania robotów, sprawdzą swoje umiejętności w pracy w zespołach. Będą pracować przy laptopach na specjalnych  zestawach Lego WeDo.

LEGO KLOCKI – NAD WISŁĄ

Wariant C: 20-24 lutego 2017, godz. 9.00-15.00

Karnet: 220 zł.

Wariant D: 20-24 lutego 2017, godz. 7.30-16.30

Karnet: 270 zł.

Wiek uczestników: 5-11 lat.
Przeżyj niezapomnianą przygodę nad Wisłą z klockami LEGO w roli głównej. Poznasz tajniki wiedzy technicznej i informatycznej na bazie zestawów Lego Robotów WeDo. Rozwiniesz wyobraźnię, zdobędziesz wiedzę i umiejętności budownicze.

Każdego dnia zaproponujemy Ci zajęcia sportowo-rekreacyjne, warsztaty z Lego Robotyki – WeDo, gry planszowe w tym gry Lego.

PROGRAM:

NAJWIEKSZY MOST W POLSCE

Wybierzemy się do Grudziądza, by zobaczyć i poznać największy most w Polsce. Dowiemy się, jak został zbudowany, dlaczego jest największy. Pokusimy się nawet o to, aby z klocków wybudować do niego autostradę. Wielkie wyzwanie dla małych budowniczych.

NAJWIEKSZE MIASTO NAD WISŁĄ

Wybudujemy stolice z jej znanymi budowlami tj. Pałac Kultury i Nauki, Stadion Narodowy, Zamek Królewski. A przez sam środek naszej Warszawy z Lego będzie przepływała Wisła. Zadanie nie łatwe do zrobienia, jednak dzięki naszym instruktorom na pewno poradzicie sobie wyśmienicie.

CUD NAD WISŁĄ

Tego dnia przeniesiemy się w rok 1920, odległe czasy, ale bardzo istotne dla naszej niepodległości. Poznacie Wojsko Polskie, jak wyglądały ich mundury, czym walczyli. Otrzemy się o historyczną walkę zwaną Cudem Nad Wisłą, oraz dowiecie się o bohaterskich czynach Polaków. 

PLAŻA NAD WISŁĄ

Czym by była rzeka bez plaży? Dla dzieci to najważniejsze miejsce. I właśnie tego dnia będziecie mogli sami zaproponować, co powinno się znaleźć na plaży. Do wyboru będzie wesołe miasteczko, boiska, przystań dla łódek, kajaków, a może zrobimy małe ZOO i inne rzeczy, które sami wymyślicie kierując się własną wyobraźnią.

GDZIE WPADA WISŁA?

Ostatniego dnia zajmiemy się morzem a konkretnie mówiąc Bałtykiem, bo tam właśnie wpada Wisła. Bałtyk to nieocenione szlaki wielkich statków transportowych z mega ładunkami oraz port wyładunkowy. Czy damy radę to wybudować?

DOM KULTURY „ZACISZE” W DZIELNICY TARGÓWEK M.ST.WARSZAWY
ul. Blokowa 1, 03-641 Warszawa
tel. 22 679 84 69, fax 22 743 87 10

Ferie z pasją: Mali komandosi i survival

13-17 lutego, poniedziałek-piątek, godz. 12.30-14.30

Karnet: 100 zł. Pojedyncze wejście: 25 zł. 

Wiek uczestników: 6-12 lat.
Zajęcia to wspaniała przygoda i szkoła życia. Zaczniemy od ćwiczeń z wykorzystaniem zegarka, kompasu, mapy, a także zagadnieniami szkoły przetrwania w lesie. Każdy „komandos” uczyć się będzie realnej sztuki walki, czyli samoobrony z wykorzystaniem uników, bloków, dźwigni, rzutów. W programie również elementy musztry wojskowej, nauka zasad i pieśni patriotycznych.

Uczestnicy tworzyć będą makietę bitwy z tzw. „żołnierzykami”.

Te zajęcia to dobry bagaż dziecka na drogę… 

Warsztaty poprowadzi Andrzej Nowaczuk, instruktor i sędzia sztuk i sportów walki, samoobrony i combat, międzynarodowy trener all style karate, instruktor E.B.O.B.GROM, shihan V dan Jiu Jitsu, All Style Karate. 

Dojazd: 190, 340, 805, 718, 738 przystanek Tużycka, 512 przystanek Kościeliska, 527 przystanek Młodzieńcza.

DOM KULTURY „ZACISZE” W DZIELNICY TARGÓWEK M.ST.WARSZAWY
ul. Blokowa 1, 03-641 Warszawa
tel. 22 679 84 69, fax 22 743 87 10

 

SAMOOBRONA DLA KOBIET

13-17 lutego 2017, godz. 17.30-19.00

Karnet: 75 zł. Pojedyncze wejście: 20 zł. 

Jak skutecznie obronić się przed napastnikiem torebką, kluczami, czy parasolką?

Jakie części ciała są najbardziej wrażliwe?

Jak chroni nas prawo?

Jakie miejsca są szczególnie niebezpieczne?

Ruszyły zapisy na tygodniowe warsztaty samoobrony dla kobiet, w których mogą wziąć udział również mężowie, partnerzy i koledzy uczestniczek.

Warsztaty to bezpieczna i łatwa forma nauki podstaw obronny przed napastnikiem, ale również praca nad psychiką i aspekty prawne obrony koniecznej.

Na warsztatach nie jest wymagany sportowy strój. Uczestniczki powinny być gotowe do obrony w każdych warunkach, nawet w spódnicy.

Warsztaty poprowadzi Andrzej Nowaczuk, instruktor i sędzia sztuk i sportów walki, samoobrony i combat, międzynarodowy instruktor self defense, instruktor E.B.O.B.GROM, shihan V dan Jiu Jitsu, All Style Karate. 

Dojazd: 190, 340, 805, 718, 738 przystanek Tużycka, 512 przystanek Kościeliska, 527 przystanek Młodzieńcza.

DOM KULTURY „ZACISZE” W DZIELNICY TARGÓWEK M.ST.WARSZAWY
ul. Blokowa 1, 03-641 Warszawa
tel. 22 679 84 69, fax 22 743 87 10

Szachy

13-17 lutego, poniedziałek-piątek, godz. 15.00-16.00

Karnet: 80 zł.

Wiek: 5-12 lat.

Warsztaty szachowe z elementami języka angielskiego. Do dyspozycji uczestników będą szachownice, zegary, tablice demonstracyjne i inne pomoce dydaktyczne.

Szachy to wspaniała gra i dyscyplina sportowa. Uczy gracza przewidywania, logicznego myślenia, sportowego współzawodnictwa, cierpliwości i trenuje pamięć.

Warsztaty poprowadzi Stanisław Praczukowski – instruktor szachowy z certyfikatem Polskiego Związku Szachowego, instruktor pozaszkolnych form edukacji sportowej oraz zajęć sportowych i rekreacyjnych.

Dojazd: 190, 340, 805, 718, 738 przystanek Tużycka, 512 przystanek Kościeliska, 527 przystanek Młodzieńcza.

DOM KULTURY „ZACISZE” W DZIELNICY TARGÓWEK M.ST.WARSZAWY
ul. Blokowa 1, 03-641 Warszawa
tel. 22 679 84 69, fax 22 743 87 10

Styl życia

Spektakl taneczny - „Szukając Siebie”

Premierowy spektakl Formacji Tanecznej BISS w reżyserii i choreografii Roksany Kołodziejczyk. Część choreografii przygotował również sam ZESPÓŁ. W spektaklu wystąpią tancerze: Julia Kusiak, Michał Siąkała, Karolina Sieroń, Zuzanna Łapka, Agnieszka Sapota, Natalia Czyżycka, Żaneta Marszolik, Julia Pluta, Sara Marut, Wiktoria Styrc, Emilia Buchalik, Aleksandra Pierchała, Piotr Sapota.

Formacja Taneczna Biss swoją działalność w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach rozpoczęła w lipcu 2014 r. Dzięki licznym sukcesom tanecznym, zdobywanym na turniejach tańca rangi powiatowej, wojewódzkiej i ogólnopolskiej, do zespołu zaczęły zgłaszać się nowe osoby pragnące rozpocząć swoją taneczną przygodę. I tak od września 2015 r.  rozpoczęła działalność również Formacja Taneczna Biss Mini.

Szukając Siebie

Więcej…

Egzotyczne liście – nowy trend na wiosnę!

Na wiosnę zrobiło się zielono – nie tylko za oknem, ale także we wnętrzach. Wszystko za sprawą nowego motywu dekoracyjnego – zielone liście palmy i monstery to największy hit tego sezonu. Znajdziemy je na obrazach, poduszkach, ceramice i wielu innych domowych dodatkach.

Długie łodygi z wieloma cieniutkimi listkami po jednej i drugiej stronie – to charakterystyczny wzór palmowych liści, który szturmem wszedł do naszych domów. Równie popularną inspiracją jest tej wiosny monstera – egzotyczna roślina pochodząca z Ameryki Południowej. Jej liście mają sercowaty kształt z licznymi wycięciami.

wiosenne zaslony

Więcej…

Powiększanie piersi własnym tłuszczem

Dzięki lipofilingowi można powiększyć i ujędrnić biust, za pomocą własnej tkanki tłuszczowej, bez wprowadzania do piersi „ciała obcego” jakim są implanty. Dodatkowo pozbywamy się tłuszczu z brzucha lub bioder. Lepsze efekty zabiegu uzyskać można dzięki zastosowaniu komórek macierzystych.

2 etapy zabiegu.

Lipofiling i lipomodeling, czyli powiększanie i modelowanie piersi własną tkanką tłuszczową jest procedurą, która zastąpić może tradycyjną metodę, polegającą na wszczepieniu implantów piersi. Składa się z dwóch etapów:

  1. Liposukcji wybranego obszaru ciała
  2. Podaniu do piersi tłuszczu.

Bez implantów.

Efekty zabiegu powiększania piersi z użyciem własnego tłuszczu są bardzo pozytywne. Następuje ujędrnienie i powiększenie biustu, bez potrzeby wprowadzania w piersi implantów, które zawsze stanowią element obcy dla ciała.

Pozbycie się tkanki tłuszczowej.

Więcej…

Zapowiedzi kwietniowych poranków

 plakat poranek muzyczny plakat kino dla dzieci SHREK"Oj zagrajcie muzykanty" - tańce śląskie dla najmłodszych

To zajęcia umuzykalniające dla dzieci od 3 do 10 lat z prawdziwymi ludowymi instrumentami, strojem ludowym, śpiewem i tańcem. Dzięki swobodnej formie zabawy i kontakcie z żywą muzyką, oprócz aspektów edukacyjnych zajęcia są niezwykle rozwojowe i mogą stanowić pierwszy krok do poznania własnych korzeni.

Więcej…

Wielkanocne cuda i dekoracje – nowości 2017

Wielkanoc będziemy w tym roku celebrować w prawdziwie wiosennej aurze. Przygotowując świąteczne dekoracje warto zainspirować się zarówno naturą, jak i propozycjami ozdób z wielkanocnych kolekcji. Swoje nowości zaprezentowała marka wnętrzarska Eurofirany.

Świąteczne nakrycie stołu

Kolekcja wielkanocna

 

Więcej…

Wiosna wchodzi na salony

Wiosna jest prawdopodobnie najbardziej wyczekiwaną przez wszystkich porą roku. Zanim jednak piękna pogoda zagości na dobre, możemy skorzystać z wiosennych trendów i stworzyć wyjątkową aurę w naszych wnętrzach. Jakie zabiegi sprawią, że poczujemy ciepły klimat w naszym domu? Kwiaty w każdej postaci

wiosna w oknach

Więcej…

Ciekawostki

Artystyczna Podróż Hestii

26 młodych artystów znalazło się w gronie finalistów 16. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii. Wyboru najciekawszych prac nadesłanych w tym roku przez 379 studentów kierunków artystycznych dokonało jury składające się z artystów, kuratorów, profesorów akademickich i dziennikarzy. Laureatów konkursu poznamy 27 czerwca br. podczas wystawy finałowej w otwartym niedawno Muzeum nad Wisłą w Warszawie.

W tegorocznej odsłonie konkursu APH uznanie jury zdobyły prace 26 młodych artystów zajmujących się malarstwem, grafiką, rzeźbą i instalacją, fotografią, sztuką cyfrową oraz performansem. Konkurs adresowany jest do studentów ostatnich trzech lat wszystkich wydziałów i uczelni artystycznych w całej Polsce.

Więcej…

Nawracające bóle stawów, kręgosłupa,

Nawracające bóle stawów, kręgosłupa, mięśni lub urazy spowodowane nieszczęśliwym wypadkiem - to sytuacje, w których niezbędna będzie pomoc fizjoterapeuty. Jak znaleźć dobrego rehabilitanta? Jakie są koszty i czas leczenia? Dlaczego warto się ubezpieczyć i zapewnić sobie profesjonalną ochronę?

Średni czas oczekiwania do lekarza specjalisty wynosi w Polsce 2,5*1 miesiąca, jednak w przypadku fizjoterapeutów kolejki są znacznie dłuższe. Na wizytę w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia w niektórych poradniach rehabilitacyjnych musimy czekać nawet 346 dni*2.– Niewielka pula świadczeń oferowanych w ramach NFZ i długi czas oczekiwania na wizytę u lekarza specjalisty lub rehabilitanta to najczęstsze bolączki pacjentów.

Więcej…

Pyszne desery

desery

 

Więcej…

Witamina C

Witamina C jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka, ale nie jest przez niego wytwarzana. Dlatego musi być codziennie dostarczana wraz z pożywieniem. Ale co istotne – jest najbardziej nietrwałą z witamin i szybko się utlenia (zmniejsza się jej ilość), jeśli żywność, która ją zawiera jest niewłaściwie przechowywana.

Witamina C znajduje się w produktach pochodzenia roślinnego, przede wszystkim w owocach i warzywach. Najwięcej witaminy C dostarczają owoce jagodowe jak czarna porzeczka, truskawki i cytrusy np. pomarańcze i grejpfruty, a także soki i nektary z nich otrzymane. Wśród warzyw cennym źródłem jest natka pietruszki, czerwona papryka, warzywa kapustne, w tym kapusta w postaci świeżej oraz kiszonej.

Więcej…

5 powodów dla których właśnie tej wiosny przesiądziesz się na rower

Ciągłe poirytowanie w domu, w pracy, na ulicy w korku, które negatywnie przekłada się na relacje z otoczeniem? Brak czasu dla siebie, przytłoczenie codziennymi obowiązkami i wieczny niedobór gotówki, aby choć od czasu do czasu pozwolić sobie na jakiś ekstra zakup lub spontaniczny wyjazd? Kolejne lato bez bikini, bo jak tu się pokazać z tymi nadprogramowymi kilogramami, które tak ciężko zrzucić? Świetnie, oto aż nazbyt wiele powodów, aby tej wiosny… przesiąść się na rower!

Więcej…

Przepis na pyszny deser

Karmelowa Panna Cotta

Przepis poleca Szef Kuchni Dworu Korona Karkonoszy, Robert Muzyczka

Składniki:

- Śmietanka 36% „Piątnica                          250ml 

- Mleko Wiejskie 3,2% „Piątnica”               250ml

- żelatyna                                     3 płaskie łyżeczki

- cukier                                                            3 łyżki

- cukier z prawdziwą wanilią                  2 łyżeczki

Sos karmelowy:

- Śmietanka 36% „Piątnica”                        150ml

- cukier                                                           4 łyżki

- woda                                                            3 łyżki

- mleko            

                                           

Więcej…

Nowości

Najczęściej czytane